Beste leerling, ouder, verzorger,
In deze nieuwsbrief informatie over de herkansingen, de gecombineerde opleidingenmarkt/ouderavond en de lopende periode.
Cijfers
De resultaten van de toetsweek zijn bekend. Naast een cijfer voor ieder vak is er in klas 3 ook een beoordeling over ‘gedrag’ en ‘inzet’. In deze kolommen geven de docenten aan op welke manier uw zoon/dochter zich gedraagt en inzet tijdens de les.
De beoordeling gaat met een schaal van vier punten:
O = onvoldoende, M = matig, V = voldoende, G = goed.
Bij gedrag kijkt de docent naar hoe jij bijdraagt aan een fijne en rustige werksfeer in de klas.
Bij inzet kijkt de docent naar hoe goed jij je best doet om goed te leren en mee te werken in de les. Daarbij hoort ook dat je je huiswerk maakt en je spullen in orde hebt.
De cijfers voor inzet en gedrag kunnen een reden zijn voor een gesprek met jou.
Het rapport van periode 1 wordt na de herkansingen via Magister naar u opgestuurd. U kunt de cijfers al wel zien in Magister.
Herkansingen
Tot maandag 3 november 17.00 uur kunnen de leerlingen hun herkansing opgeven. Dit doe je via Magister. De leerling krijgt hierover bericht via zijn of haar Magisteraccount. Ook een voldoende mag herkanst worden. Pak dus je kans! De herkansingen van de AVO-vakken vinden op de volgende data en tijden plaats.
Vrijdag 7 november            1e en 2e uur AVO-vakken      klas 3 + T4
Maandag 10 november 1e en 2e uur AVO-vakken      klas LWT, B4 en K4
Voor een herkansing van het profielvak maakt de vakdocent een afspraak met de leerling.
SAVE THE DATE  Opleidingenmarkt en ouderavond
Op donderdag 20 november vindt de ouderavond en opleidingenmarkt plaats. U heeft een bericht ontvangen om u op te geven voor de ouderavond. Dit doet u via de Magister ouderapp. Dit kan ook via een smartphone. De nadruk van deze ouderavond ligt op een gesprek met de vakdocent, ouder en leerling. U kunt zich voor maximaal 3 gesprekken opgeven. We verwachten dat de leerling ook bij het gesprek aanwezig is.
Op de opleidingenmarkt zijn er allerlei MBO-opleidingen aanwezig waar informatie te krijgen is over de vervolgopleidingen na het Broeckland College. Vooral voor leerlingen uit klas 3 is het een eerste kennismaking met een vervolgopleiding. Wij hopen op een grote opkomst.
Daarnaast is het belangrijk dat de leerlingen, zeker van klas 4, open dagen gaan bezoeken. Hierover heeft u informatie gekregen tijdens de eerste ouderavond.
Reisweek klas 3
Binnen school zijn we druk bezig met de voorbereidingen van de reisweek. We hadden gehoopt dat we een definitieve lijst konden publiceren. Helaas heeft de indeling meer uitdagingen dan verwacht. We gaan ervan uit dat we het binnen twee weken rond hebben.
Stage klas 3 en T4
De leerlingen van klas 3 basis en kader gaan van 17 t/m 21 november stage lopen. De T3 en T4 lopen stage van 24 t/m 28 november. Vanuit school proberen we iedere leerling op het stageadres te bezoeken. Bij het lopen van de stage hoort ook een stageopdracht. Deze wordt besproken tijdens het mentoruur.
Sollicitatietraining klas 3
In klas 3 zijn we bezig met het maken van een sollicitatiebrief bij het vak Nederlands. Deze brief wordt gebruikt voor een sollicitatietraining op maandag 15 december die meetelt voor schoolexamen periode 3.2. Zorg dat je op die dag geen andere afspraken buiten school maakt.
Als een leerling tijdens de lessen Nederlands afwezig is, is het belangrijk dat de leerling het huiswerk voor deze opdracht wel maakt.
Dit geldt natuurlijk ook voor de andere lessen die gemist worden om welke reden dan ook. We verwachten dat je als leerling de stof en je huiswerk die je gemist hebt inhaalt. Dit kan thuis, maar in sommige gevallen moet dit op school gebeuren. In de studiewijzer of PTA kun je zien welke stof er is behandeld.
Stage klas B4/K4
De eerste periode wordt op 19 december afgesloten. Zorg dat je voor donderdag 4 december 2025 je nieuwe overeenkomst hebt ingeleverd. Let op. Dit moet een ander adres zijn dan je eerste stage.
Met vriendelijke groet,
D. Fronik, afdelingsleider 3 VMBO
H.W. La Nooy, afdelingsleider 3 VMBO
C.J. Karsemeijer, afdelingsleider 4 VMBO
J. Brouwer, afdelingsleider 4 VMBO